| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | three-phase380v,AC220V 50HZ |
| Application | Softgel Capsule Making Machine |
|---|---|
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas,Video technical support,commissioning and training,Field maintenance and repair service |
| Power | 11Kw |
| Function | Softgel capsule encapsulation |
| Usage | Pharmacy |
| Application | Painball production line |
|---|---|
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Warranty | More than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 capsules/h(8# Oval |
| Name | softgel encapsulation machine |
| Material | SS316 |
|---|---|
| After-sales service provided | Field installation |
| Weight | 1800 kg |
| Automatic grade | Automatic |
| Driven type | Electric |
| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | three-phase380v,AC220V 50HZ |
| 어플리케이션 | 캡슐과 페인트 볼 |
|---|---|
| 제품명 | 소프트 캡슐 제작 기계 |
| 전압 | 사용자 정의 할 수 있습니다 |
| 롤러 다이 크기 | 103mm*180mm, D150*250mm |
| 제어 | PLC |
| 종류 | 캡슐화 장비 |
|---|---|
| 적용 | 캡슐 |
| 판매 후 서비스 제공 | 해외에 있는 기계 서비스용 엔지니어 |
| 보증 | 1년 |
| 소재 | 304/316L 스테인레스 강 |
| 재료 | SS304/316 |
|---|---|
| 크기 | 3-8mms |
| 용량 | 초당 8ball |
| 이름 | 초당 3mm 볼 2-8mm 크기 원활한 소프트 젤라틴 캡슐 기계 |
| 포장 세부 사항 | 나무 케이지 |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production capacity | 15kg/h |